Jak sobie poradzić z tymi silnymi napadami lęku?

witam serdecznie od jakiegos czasu cierpie na silne napeadu leku bez powodu ktore potem przeradzaja sie w ataki paniki i konczy sie to wezwaneim pogotowia. Prosze o pomoc bo nie potrafie juz z tym sobie poradzic. I mysle ze zaczynam wariowac :(jestem mloda kobieta sama wychowuje dziecko.boje sie pojsc do psychiatry zeby nie pomysllal ze jestem wariatka i wmawiam se ze zaraz umre:(

Proszę udać sie do lekarza psychiatry, który przepisze bezpieczne leki łagodzące te objawy (przeciwlękowe czy przeciwdepresanty o korzystnym działaniu - nie uzależniają, sa bezpieczne i nie należy sie obawiać zazywania). Leki pomogą szybko opanować Pani stan. Uzyskać stosunkowo szybka ulgę.

Ale ważna jest terapia. W przypadku ataków paniki sprawdza się dobrze poznawczo-behawioralna. Praca z psychoterapeutą da bardziej stabilne i długofalowe efekty.

Wiele osób z takimi objawami zgłasza sie do psychoterapeutów by go zrozumieć, radzić sobie z nim i uzyskać długotwałe opanowanie tego.

Proszę sobie pomóc i zgłosic się do lekarza psychiatry i psychoterapeuty ( psychoterapia poznawczo-behawioralna często jest dostępna na NFZ).

Pozdrawiam i zyczę odwagi i szybkiej poprawy :-)

Edyta Szafran, terapeuta uzależnień

edyta.szafran@vp.pl

Witam
Objawy, które Pani opisuje często towarzyszą
nerwicy lękowej.
W zaburzeniach nerwicowych, w sytuacjach
szczególnie obciążających, na plan
pierwszy wysuwa się lęk i napięcie.
Każdy lęk przyczynia się do odczuwania różnych
nieprzyjemnych objawów psychicznych i somatycznych.
Lęk pojawiający się w zaburzeniach nerwicowych
jest bardzo silny i często trudno powiązać
go z czymś, co go spowodowało, dlatego tak trudno
rozpoznać, zrozumieć i poradzić sobie z nim bez specjalisty.
Zaburzenia lękowe, w tym ataki paniki,
nie tylko dezorganizują życie ale też przynoszą
poczucie niepewności i zagubienia, ograniczają niezależność,
hamują aktywność społeczną i utrudniają normalne
funkcjonowanie w społeczeństwie, zabierając tym samym
całą radość życia.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami lęków oraz ich konsekwencjami.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl