Jak sobie poradzić z zakwasami i zapobiegać nawrotom?

Trenuję bardzo intensywnie i mam zakwasy, mam 26 lat i ważę 91 kg przy wzroście 180, jak sobie poradzić z zakwasami i zapobiegać nawrotom? Maciej

Witam, potocznie nazywane zakwasy to mikro- urazy mięśniowe, wynikające ze zbyt intensywnego treningu. Zalecam systematyczność i mniejsze obciążenia na treningach. Na zakwasy pomoże masaż i zimne okłady.
Pozdrawiam