Jak sobie poradzić z zazdrością o partnera?

witam moj narzeczony jest teraz w pracy a ja mysle co tam sie teraz dzieje czy po pracy nie odprowadza kolezanek do domu itp wiem ze jestem strasznie zazdrosna i nie radze sobie z tym . choc chcialabym to ukryc przed partnerem to mi to kompletnie nie wychodzi. co mam robic??

Mgr Piotr Godleś Psychologia

Niewąpliwie zazdrość może oznaczać, że bardzo Pani zależy na Waszym związku. Zazdrość może dodawać pikanterii związkowi jeśli jest w odpowiedniej proporcji, to znaczy nie powoduje dużego dyskomfortu u choćby jednej ze stron. Pisze Pani o ukrywaniu przed partnerem tej zazdrości. A może właśnie warto byłoby o tym porozmawiać. Powiedzieć o swoich obawach i wspólnie zastanowić się nad tym co Pani partner mógłby zrobić aby nie czuła Pani takiej zazdrości oraz co Pani może zrobić, czego Pani potrzebuje aby czuć się choć trochę bezpieczniej. Dobra rozmowa może pomóc. Jeśli nie proszę rozważyć możliwość skorzystania z pomocy terapeuty w swojej okolicy. Powodzenia