Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 1 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak sobie poradzić z zerwaniem przez ukochaną?

Witam. Mam 29 lat. Pół roku temu zerwała ze mną kobieta. Byliśmy razem 7 miesięcy. Przez cały okres zamiast pokazywać jak bardzo mi na Niej zależy, jak bardzo ją kocham, to byłem dla Niej często niecelowo niemiły. Czy możliwe jest, że w sytuacji gdy się kogoś kocha i chce się z nim być i ta druga osoba odwzajemnia uczucie, to zamiast pokazywać swoje uczucie, człowiek zachowuje się jakby odwrotnie i odpycha drugą osobę, będąc często niemiły. Bo ja taki właśnie byłem i teraz nienawidzę się za to.
MĘŻCZYZNA, 29 LAT 6 miesięcy temu

Depresja a występowanie urojeń

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra Agnieszka Jamroży wyjaśnia związek miedzy występowaniem urojeń a depresją.

Witam,

całkiem możliwe, że lęk przed odrzuceniem, treść myśli z tym związana, uniemożliwiały Panu okazywanie prawdziwych uczuć, paradoksalnie Pana zachowanie spowodowało odejście dziewczyny, ponieważ odbierała to negatywnie, zgodnie z przekazem. Pytanie, dlaczego obawiał się Pan okazać prawdziwe uczucia? Normalnie okazujemy to, co czujemy.

Pozdrawiam serdecznie

umów wizytę 0

Witam, możliwe są sytuacje, że mimo uczucia wobec drugiej osoby, miłości, pokazujemy zupełnie odmienne zachowanie. Może to wynikać z wielu czynników. Z doświadczeń z poprzednich związków, braku zaufania, lęku przed bliskością, różnych osobistych obaw. Źle się Pan czuje z powodu zachowania, które przyczyniło się do zakończenia związku. Proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem, porozmawiać o możliwych przyczynach, zastanowić się co chciałby Pan zmienić, jakie cele osiągnąć.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety