Jak sobie poradzić ze strachem i skutkami ubocznymi leku?

Witam! Jestem kobietą, mam 34 lata, jestem mężatką, mam 1 dziecko, nie pracuję. Od najmłodszych lat uwielbialam jeździć autobusem, chodzić do kina z koleżankami - byłam żywiołową nastolatką. Moje małżeństwo jest udane, z synka jestem zadowolona - wzorowy uczeń.

Mój problem polega na tym, że jadąć z rodziną (lub sama) na wycieczkę boję się, że coś się stanie (wypadek itp.), czekając na autobus dostaję ból brzucha, boję się, mam biegunkę, ręce mi się trzesą. Byłam u lekarza, przepisał mi lek A*** - mam brać rano 1 tabletkę, ale zażywając ją za pół godziny dostaję drgawek w lewym oku - jest to chwilowe - a po 3 godzinach mam rozwolnienie (3-4 razy do ubikacji), jestem śpiąca.

Nie wiem czy takie są skutki uboczne tego leku? Zaznaczę, że biorę go 3 dni. Proszę o pomoc - za parę tygodni mam jechać na wycieczkę, a już się boję(;

Witam!

Jeżeli pojawiły się efekty uboczne zażywanego leku to powinna Pani jak najszybciej skonsultować się z lekarzem, który ten lek zaaplikował. Warto zastanowić się także, dlaczego występuje u Pani lęk przed jazdą środkami lokomocji czy pójściem do kina.

Chciałabym zwrócić uwagę, że obydwie sytuacje związane są z miejscem publicznym i obecnością innych ludzi. Warto zadać sobie pytanie co tak naprawdę wywołuje lęk. Może powinna Pani skorzystać z pomocy psychologa, aby popracować nad lękami.

Pozdrawiam