Jak sobie poradzić ze stresem i lękiem?

Dzień dobry, mam taki problem, czuję taką bezradność gdyż nawet nie umiem wytłumaczyć co mi dolega. Od jakiegoś miesiąca źle się czuję, czuję taki stres, ściskanie żołądka i to wszystko siedzi mi w głowie. Mam normalny kontakt ze światem, rozmawiam z bliskimi, nie odczuwam jakbym miała depresję. Ale no już nie umiem sobie sama z tym poradzić, bo nie czuje się sobą, mam taki zaburzony kontakt z rzeczywistością, pojawiają się takie symptomy jak stres czy lęk przed otaczającym mnie światem. Najchętniej spędzała bym wolny czas w domu, jestem typem domatorki co prawda, ale nawet jak już chce wyjść, mam jakieś objawy i taką wewnętrzną podświadomość, że zaraz się będę źle czuła, tak nieswojo i poprostu niedobrze i to trwa już 3 tygodnie, to nie jest tak, że chwilami jest lepiej, bo no mam wrażenie, że cały czas jest tak samo i jestem już bezśilna.

Dzień dobry,
Doradzałabym konsultację z psychiatrą oraz z psychologiem psychoterapeutą, gdyż wymaga Pani wsparcia oraz najprawdopodobniej leczenia. Na podstawie samego opisu nie mogę stawiać diagnozy ani wypowiedzieć się na temat źródła Pani problemu. Podejrzewam, że po lekach od psychiatry objawy zaczęłyby ustępować więc tym bardziej nie warto zwlekać z wizytą.Ciekawi mnie to, czy coś negatywnego działo się ostatnio w Pani życiu lub czy zaszła w nim jakaś zmiana. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze tylko opisane trudności wymagają konsultacji lekarskiej a nie jednorazowej porady przez internet.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/