Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 8 1 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak sobie poradzić ze szkołą?

Witam mam na imię Karolina. Mój problem to nie chodzenie do szkoły. Boję się, ale nie tego, że ktoś mi coś zrobi, tylko presji nauczycieli.

Jak mam iść do szkoły to wymyślam sobie milion powodów, dla których nie pójdę i usprawiedliwień dla własnego sumienia. Ciągle kłamię koleżankom i nauczycielom. Najchętniej przestałabym chodzić do szkoły, wolałabym pracować. Nie wiem jak sobie z tym poradzić, jestem w 3 technikum i jak tak dalej ze mną pójdzie, to nie zdam. Wiem, że cześć nauczycieli mnie za to nie lubi i to mnie martwi, jestem dobrą uczennicą i zawsze się im kłaniam.

Inni nie maja problemu z chodzeniem, a nawet to lubią, bo się spotykają ze znajomymi. Nie przejmują się tak, jak ja. Za dużo rzeczy biorę sobie do serca. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Czym różni się nerwica od innych zaburzeń psychicznych?

Witam!

Nie napisałaś na czym polega presja ze strony nauczycieli, której się tak bardzo boisz. Jednak warto, żebyś kontynuowała naukę. W przyszłości może to być Ci bardzo potrzebne.

Porozmawiaj na ten temat z rodzicami, postaraj się razem z nimi znaleźć rozwiązanie Twojego problemu. Rodzice mogą zainterweniować w Twojej sprawie w szkole. Możesz także uczestniczyć w spotkaniach z psychologiem lub pedagogiem. Dzięki temu będziesz mogła zmnieszyć lęk i poznać jego przyczyny. Warto spróbować rozwiązać tę sytuację i poprawić Twoje samopoczucie.

Pozdrawiam

Psycholog w Szpitalu Powiatowym w Otwocku na oddziale rehabilitacji neurologicznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy