Jak sobie poradzić ze zmęczeniem i niską samooceną?

Mam bardzo zaniżona samoocenę. Jestem zmęczona już sama sobą.. Nie wiem co robić? Jak sobie poradzić?

Witam, samoocenę można zmienić. Warto poszukać wsparcia, skonsultować się z psychologiem lub z kimś bliskim aby odzyskać wiarę w siebie. Zastanowić się co powoduje takie samopoczucie, jakie chciałaby Pani wprowadzić zmiany, wyznaczyć sobie na początek małe cele, dostosowane realnie do aktualnych możliwości i stopniowo je realizować. Jakie schematy myślowe, rozbieżności w postrzeganiu siebie (jak według nas jest, jak powinno być) powodują że czuje Pani zaniżoną samoocenę. Warto spojrzeć na siebie z dystansem, z boku, spróbować zastanowić się i dostrzec swoje mocne strony i również to co chciałaby Pani zmienić. Proszę pamiętać że każda zmiana to proces, starać się być wyrozumiała dla siebie, cierpliwa. Jeżeli potrzebuje Pani dłuższej rozmowy zapraszam do kontaktu online.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam. Jeśli odczuwa Pani dyskomfort i ma zaniżoną samoocenę, warto porozmawiać o tym psychologiem lub psychoterapeutą. Zachęcam Panią do takich spotkań, ponieważ będzie Pani miała okazję porozmawiać o swoich problemach i znaleźć ich źródło. Pozdrawiam.

Witam Panią
Bardzo często niska samoocena, która zwykle
spowodowana jest przykrymi doświadczeniami z przeszłości
utrudnia nam normalne funkcjonowanie w społeczeństwie.
nie pozwala skupić się nad tym co ważne i wywołuje niemiłe
emocje. Poza tym nieadekwatna samoocena,
i brak wiary w swoje możliwości, negatywnie wpływają
na wszystkie obszary Pani funkcjonowania i sprawiają,
że nie potrafi Pani cieszyć się życiem.
W ten sposób, zamiast realizować swoje
marzenia, tworzy Pani w umyśle wypaczony
obraz samej siebie, co pogłębia jedynie niską
samoocenę i poczucie przygnębienia.
Dlatego zachęcam Panią do terapii psychologicznej,
która pozwoli Pani spojrzeć na siebie i innych ludzi
z odpowiedniej perspektywy, a także wzmocnić
poczucie własnej wartości i odzyskać równowagę
wewnętrzną, dzięki czemu Pani życie nabierze sensu
i odzyska Pani radość życia.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam,

Napisała Pani o niskiej samoocenie i bezradności. Skoro obecna sytuacja jest dla Pani przytłaczająca, najlepsze co można zrobić, to skorzystać z pomocy psychologa/psychoterapeuty. Specjalista pomoże Pani zrozumieć źródła obecnych trudności, oraz uporać się z nimi w obecnym życiu.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA

Witam.
Szanowna Pani, rozumiem, że jest Pani zmęczona tym, że zadręcza się swoją niską samooceną. Napisanie tego krótkiego posta traktuję jako chęć zmiany w tym obszarze, takie trochę "tupnięcie" pod tytułem "mam tego dość!". To wspaniale!
Gorąco namawiam do skorzystania z pomocy psychoterapeuty, który pomoże Pani zrozumieć przyczyny problemu i będzie z Panią pracował nad pozytywnymi zmianami.

Trzymam za Panią kciuki:)

Pozdrawiam,
Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta.
www.pomocpsychologa.pl
https://www.facebook.com/Agnieszka.Dymska/

Witam, polecam skorzystać z usług psychologicznych lub terapeutycznych w celu podniesienia poczucia własnej wartości i ogólnej jakości swojego życia. Można to zrobić w ramach NFZ (do tego potrzebne jest skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu) bądź prywatnie. Pozdrawiam i życzę powodzenia, Monika