Jak sobie radzić z cienkimi włosami?

Witam, mam problemy z włosami są bardzo cienkie i też wypadają, brałam witaminy i Skrzypowite, ale efektu po tym nie ma! Dodam także, że mam niedoczynność tarczycy i hipoglikemie. Co mam zrobić by moje włosy stały się  zdrowsze i rosły normalnie. Bo patrząc na zdrowe włosy a moje, to po prostu porażka. pomocy!
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Zarówno anemia jak i niedoczynność tarczycy mogą wpływać na przydatki skóry. Skutkuje to osłabieniem włosów czy łamliwością paznokci. Powinna Pani jednak pomyśleć o leczeniu przyczynowym obydwu tych schorzeń. Powinno to rozwiązać Pani problemy i poprawić kondycję włosów. Niedoczynność tarczycy leczy się poprzez substytucję hormonów, natomiast leczenie anemii zależy od jej przyczyny. Dodatkowo warto byłoby przyjmować specjalistyczne preparaty witaminowe. Gdyby taka terapia nie przyniosła skutku, proszę skonsultować się z dermatologiem.