Jak sobie radzić z lękiem?

Witam jestem uczennicą kl. 6 podstawowej. Ok. rok temu wykryto u mnie fobię społeczną, nieraz jak wychodzę z domu i jest jakaś stresująca sytuacja lub jest dużo ludzi to źle się czuję, a dokładnie mam takie uczucie nierealności, jakby mi się to śniło. Jak mam sobie z tym radzić? Najgorzej jest w szkole.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam
Fobie społeczne często zaczynają się w okresie dojrzewania i koncentrują się wokół obawy przed oceną przez innych ludzi, co prowadzi do unikania sytuacji społecznych. Fobie społeczne mogą przejawiać się jako skargi na czerwienienie się, drżenie rąk, nudności itp. Zaburzenie to zazwyczaj jest związane z niską samooceną i strachem przed krytyką.
Jeśli rozpoznano u Ciebie fobie społeczną to powinnaś być pod stałą opieką poradni psychologiczno-pedagogicznej lub chodzić do psychoterapeuty. Jeśli tak nie jest to zgłoś się do poradni. Nie leczona fobia może się nasilać. Nie ma czasu do stracenia.
Pozdrawiam