Jak sobie radzić z napadami głodu?

Odchudzać zaczęłam się dawno temu, gdy ważyłam jeszcze 68 kg. Potem doszło większe ograniczenia jedzenia i wyczerpujące ćwiczenia. W tej chwili ważę 44 kg przy wzroście 164 cm. Nie umiem sobie sama z sobą poradzić. Od czasu do czasu mam ,,napady'' obżarstwa, po czym albo okropnie dużo ćwiczę, albo zażywam tabletki przeczyszczające. Nie wiem co mam zrobić. Chcę być chudsza, ale waga się zatrzymała, razem z miesiączką i dobrym nastrojem;/

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

zatrzymanie miesiączki wskazuje na to, że odchudzanie spowodowało zaburzenia hormonalne. Efektem tych zaburzeń może być np. osteoporoza. Opisywane przez Ciebie objawy wskazują na bulimiczny typ anoreksji, jest to jej szczególnie niebezpieczna postać, która grozi wieloma powikłaniami.
Przeczytać na ten temat możesz w naszym serwisie:
http://portal.abczdrowie.pl/anoreksja-a-osteoporoza
http://portal.abczdrowie.pl/skutki-anoreksji
W tej sytuacji polecam Ci jak najszybszą konsultację u lekarza psychiatry oraz internisty.

Z pozdrowieniami