Jak sobie radzić z objawami nerwicy lękowej?

Witam. Rozpoznanie u mnie nerwicę lękową. Stresuje się w miejscach publicznych dodatkowo teraz w domu się nakręcam że tak będzie całe życie i już normalności nie zaznam. Wczoraj wieczorem dosłownie miałem atak trzęsło mnie i nie mogłem tego opanować. Dopiero po rozmowie z domownikami się ustabilizowałem. Byłem u psychologa potwierdził wszystko i powiedział żebym praktykował metody relaksacyjne schultza. Pomaga ale na krótko. Proszę o dobre rady jak sobie z tym pomóc sposobami naturalnymi...

Witam Pana Serdecznie,

Zachęcałabym Pana do podjęcia terapii poznawczo-behawioralnej, która byłaby dla Pana skuteczna.

Życzę Panu pomyślności,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam Pana
Objawy, które Pani opisuje często towarzyszą zaburzeniom lękowym.
Prawdopodobnie stres lub jakieś przykre doświadczenia
z przeszłości wywołały u Pana bezpodstawny,
a jednak dla Pana zatrważający lęk.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom
i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń.
Każdy lęk, również ten o przyszłość czy lęk o własne zdrowie,
przyczynia się do odczuwania różnych nieprzyjemnych
objawów zarówno psychicznych jak i somatycznych.
Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach
powoduje, że lęk narasta i co raz trudniej go ujarzmić.
Ponieważ lęk jest bardzo silny i często trudno powiązać go
z czymś, co go spowodowało, dlatego tak trudno rozpoznać,
zrozumieć i poradzić sobie z nim bez specjalisty.
Pomocne mogą być techniki relaksacyjne, medytacja i wszelka
aktywność fizyczna, jednak nie są w stanie wyleczyć nerwicy lękowej.
W tym przypadku „dobre rady” na portalu też raczej
nie pomogą.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć nerwicę lękową,
i jej uciążliwe konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu odzyskać równowagę wewnętrzną,
wypracować umiejętności radzenia sobie ze stresem, z emocjami ,
a także uporać się z lękami i pozostałymi dolegliwościami.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl