Jak sobie radzić z tą nieśmiałością?

Gdzie szukać pomocy? Witam, mam 20 lat i nie potrafię sobie poradzić z moją nieśmiałością. Boję się iść tam, gdzie mogę spotkać ludzi, boję się dzwonić i odbierać telefony. Wszyscy mówią zebym poszla do pracy, a ja się tym tak stresuję, ze nie potrafię normalnie fukncjonować. Wiem ze ludzie uwazają mnie za typowego "mruka", przeraża mnie to, ze w pracy musialabym z kims obcym rozmawiac. Nie wiem jak sobie samej pomoc. A inni nie potrafia poczuc tego co ja. Z gory dziekuje za odpowiedz.

Dzień dobry, obawiam się, że trudno będzie Pani samej przezwyciężyć problem. Proponuję zarejestrować się do psychoterapeuty, rozpocząć terapię. Zapewne ta firma pomocy przyniesie zamierzone efekty.
Pozdrawiam A. Pacia

Witam Panią
Lęk przed rozmową i przed relacjami z ludźmi
nie tylko dezorganizuje życie, ale też przynosi poczucie
niepewności i zagubienia, nie pozwala skupić się
nad tym co ważne, wywołuje niemiłe emocje,
hamuje aktywność społeczną i utrudnia normalne
funkcjonowanie w społeczeństwie,
zabierając tym samym całą radość życia.
Z Pani opisu wynika, że nawet wyobrażenie sobie
jakiejś sytuacji towarzyskiej napełnia Panią
ogromnym lękiem.
Niestety, nieleczony lęk przed relacjami z ludźmi
zwykle narasta i może doprowadzić do izolacji
społecznej.
Dlatego zachęcam Panią do skorzystania z psychoterapii,
która pozwoli Pani spojrzeć na siebie i innych ludzi
z odpowiedniej perspektywy, uporać się z lękiem przed ludźmi,
a także wzmocnić poczucie własnej wartości i nawiązać właściwe
relacje z ludźmi.
Jeżeli trudno Pani podjąć psychoterapię „na żywo”,
może Pani skorzystać z terapii online.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl