Jak sobie radzić z wybuchem emocji?

Witam, chciałbym się zapytać jak radzić sobie z zaburzeniami emocjalnymi ? Mam taki problem odkąd zaczęłam spotykać się z moim chłopakiem. Gdy się kłócimy wpadam w szał. Doprowadzam do rozstania, a później żałuje. Gdy coś jest nie po mojej myśli atakuje, czasem nawet fizycznie, ale najwcześniej wyzywam, krzyczę, płacze. Gdy jest dobrze między nami to nadal odczuwam strach o nadchodzących kłótniach i ciagle my coś wypominam. Dla innych ludzi z mojego bliskiego otoczenia jestem zawsze uśmiechnięta, ale tylko wtedy gdy z nimi rozmawiam. Gdy siedzę cicho, tłumie w sobie emocje. Dla rodziny również zrobiłam się agresywna i nie potrafię kontrolować swojej złości. Często śpię i nie mam na nic ochoty. Nawet moje pasje stają się dla mnie nudne. Szybko z czegoś rezygnuje. Podkreślam, ze z natury jestem bardzo ambitna. Bardzo łatwo doprowadzić mnie do płaczu. Skąd moje pytanie, jak sobie z tym radzić ???

Dzień dobry!

Zachęcam do osobistego kontaktu z psychologiem, które służą właśnie lepszemu zrozumieniu siebie, swoich reakcji, analizowanie ich na bieżąco (także tych, które pojawiają się podczas spotkania terapeutycznego), nawiązywania do innych przeszłych wydarzeń z Pani życia, o których tutaj nie mam wiedzy itp. Udzielenie wartościowej pomocy w opisanej przez Panią sytuacji przekracza możliwości pobieżnego kontaktu internetowego.

Pozdrawiam!