Jak spać spokojniej oraz się wysypiać?

Witam serdecznie, Chciałem spytać jak spać spokojniej oraz się wysypiać, ponieważ od dłuższego czasu przebywam za granicą i nie ma nocy abym nie zgrzytał zębami, miał odruchów, które symulują ssanie mleka, chrząkanie, przełykanie śliny, budzenie się w nocy po parę razy oraz pocenie. Nie ukrywam, że zgrzytanie zębami jest od dawna, ale reszta w ostatnim czasie się nasiliła. Jest to bardzo niepokojące, proszę o pomoc lub jakiekolwiek wskazówki, Pozdrawiam

Witam, zgrzytanie zębami tzw. bruksizm jest to jeden z symptomów podwyższonego i skumulowanego stresu, zaburzenia snu często także. Powinien Pan skorzystać z psychoterapii antystresowej, możliwa jest ona także online przez Skypa. Poza tym dentysta powinien przepisać Panu specjalnę wkładkę z plastiku lub silikonu do ust, którą wkłada się na noc. Uniemożliwia ona zgrzytanie zębami ale także rozluźnia miźnie manidbuli i maxilli co oznacza, że reduuje nieco stres.
Pozdrawiam