Jak spalić tkankę tłuszczową na udach i pośladkach?

Jak spalić tkankę tłuszczową na udach i pośladkach? Mam 22 lata i generalnie jestem bardziej chudy jak gruby (174 cm wzrostu, waga 70 kg) jednak moje nogi są, że tak powiem, nieproporcjonalne do reszty. Pomimo kościstych policzków i chudych rąk, uda mam strasznie grube. Uprawiam sport (deskorolka) i raczej nie jem w fast foodach. Co powinienem zrobić, żeby spalić ten tłuszcz?

Kamila Ziemann Dietetyka

Witam, najlepiej byłoby przeprowadzić analizę składu ciała u dietetyka, aby sprawdzić poziom zawartości tkanki tłuszczowej oraz zatrzymanych płynów. Zdarza się, że zwiększone proporcje dolnej partii ciała świadczą o zatrzymywaniu płynów. Czy wypija Pan dziennie 1,5l wody? Jest to konieczne, aby metabolizm dobrze funkcjonował. Proszę unikać alkoholu, napojów gazowanych i przetworzonych, pic maksymalnie 1 kawe dziennie i wypijac minimum 1,5l SAMEJ niegazowanej wody. Musi Pan również przeanalizować genetykę. Czy któreś z rodziców ma podobną budowę ciała? Pozdrawiam, Kamila Ziemann

Witam, faktycznie dobrze było by wykonać pomiar składu ciała i ocenić jak wygląda sytuacja.Być może zatrzymują się płyny w organizmie. Ważna jest też dieta, jeśli jest bogata w białko i węglowodany - przyczynia się to do budowania masy mięśniowej nic nie piszesz jakiego rodzaju ćwiczenia wykonujesz i czy w ogóle ćwiczysz, ale spróbuj aerobowych o umiarkowanej intensywności - np. marsz 6,5-7km/h lub orbitrek. Takie ćwiczenia wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej, a nie budowę masy mięśni.

powodzenia

Witam,
biorąc pod uwagę fakt, że uprawia Pan sport, który bardzo silnie wpływa na budowanie masy mięśniowej na udach właśnie, przypuszczam, iż nie jest to tkanką tłuszczową a silnie rozbudowanym mięśniem dwugłowym. Jednak spalanie tkanki tłuszczowej w konkretnej części ciała uzyskujemy poprzez ćwiczenia tych partii ciała, co do których mamy wątpliwości.
Pozdrawiam
Beyer-Wygońska

Witam serdecznie,

Zalecam ćwiczenia na uda i pośladki. Powinien je Pan wyrzeźbić, wysmuklić. Można skorzystać z siłowni, pomocy trenera lub ćwiczyć samodzielnie w domu. W internecie znajdzie Pan wiele zestawów ćwiczeń na dane partie ciała.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację zachęcam do kontaktu
tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Joanna Wasiluk
dietetyk