Jak spalić tkankę tłuszczową z brzucha i gruczołów sutkowych?

Mam 16 lat. Waże 66 kilo i mam 172 cm wzrostu. przeszkadza mi mój brzuch i gruczoły sutkowe :( co mam zrobić aby spalić tkankę tłuszczową ?
16 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Najlepszym, trwałym i skutecznym sposobem na redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej jest wprowadzenie zasad zdrowego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej.
Polecam przede wszystkim:
1) Spożywać posiłki regularnie, w ilości 5 dziennie, w odstępach co około 4 godziny
2) Unikać żywności przetworzonej (gotowych dań dostępnych w sklepach, żywności typu fast food, konserw mięsnych itp.), słodyczy (w tym także napojów słodzonych) oraz tłustych przekąsek - chipsów, krakersów, paluszków,prażynek itp.
3) Spośród rodzajów obróbki kulinarnej stosować gotowanie w wodzie, gotowanie na parze, pieczenie w folii, unikać natomiast smażenia, zwłaszcza na głębokim tłuszczu
4) Spożywać codziennie świeże warzywa i owoce
5) Wzbogacać dietę o pełnoziarniste produkty zbożowe - ciemne lub mieszane pieczywo, kasze, brązowy ryż, płatki owsiane, makaron razowy
6) Unikać tłustych potraw, tłustych mięs i wędlin, podrobów itp.

Witam, zarówno właściwa dieta jak i ćwiczenia są istotne przy redukowaniu tkanki tłuszczowej, zwłaszcza z okolic brzucha. Dieta powinna być przede wszystkim racjonalna i zgodna z zasadami prawidłowego żywienia. Polecam Ci przeanalizowanie i zastosowanie się do porad zawartych w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-odzywianie oraz http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-brzuch Natomiast na klatkę piersiową ćwiczenia z działu http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-ujedrniajace-biust Pozdrawiam.