Jak spalić zbędne kilogramy z brzucha?

Chcę spalić zbędne kilogramy z brzucha. Pytanie jak podejść do picia piwa ? Czy piwo to tylko kcal czy jeszcze inne czynniki. Przykładowo chcę spożywać 1500 kcal

Witam,
Zacznę od tego, że 1500kcal to dla Pana zdecydowanie za mało jak na dietę redukcyjną. Proszę zacząć od obliczenia swojej podstawowej przemiany materii (w internecie są kalkulatory - np. proszę skorzystać ze wzoru Harrisa - Benedicta). Wtedy dowie się Pan jaka jest minimalna ilość kcal, które musi Pan dostarczać i Pana dieta (nawet jeśli chce Pan schudnąć) nigdy nie może wynosić mniej. Dla mężczyzny diety redukcyjne zwykle są na poziomie ok. 2000kcal. Przechodząc do Pana pytania - nie da spalić się tkanki tłuszczowej miejscowo - stosując dietę odchudzającą spalamy tłuszcz z całego ciała, w tym także z brzucha ale nie tylko. Co do kwestii piwa... Jest to zdecydowanie przeciwwskazane w czasie odchudzania. 1 piwo to ok. 300kcal więc jest to spora dawka kalorii dla organizmu i to kalorii, która szybko zamienią się w tkankę tłuszczową, praktycznie nie posiada żadnych wartości odżywczych. Oprócz tego, że piwo jest kaloryczne to dodatkowo ma wysoki indeks glikemiczny czyli szybko podnosi poziom cukru i w konsekwencji szybko zmienia się w tkankę tłuszczową. Stąd, lepiej z niego zrezygnować z trakcie odchudzania. Pozdrawiam Maja Czerwińska-Rogowska dietetyk Gryfice