Jak spawdzić, czy szczęka jest złamana?

Witam Dostałem wczoraj po szczęce, dzis boli mnie dosc mocno, obawiam się czy nic tam nie jest połamane czy cos. Istnieje jakis sposób abym mógł to sobie sam w domu sprawdzić? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam

Najlepszym badaniem bedzie wykonanie zdjęcia radiologicznego w celu potwierdzenia złamania. Czasem przy złamaniach z przemieszczeniem odłamow widać zmianę w wygladzie twarzy, jednak ocene utrudnia towarzyszacy obrzęk tkanek.