Jak spowolnić metabolizm, by przyspieszyć przyrost masy ciała?

Jak spowolnić metabolizm by przyśpieszyć przyrost masy ciała/.

Dobry wieczór! Na początku warto odpowiedzieć czym jest spowodowany u Pani "szybki" metabolizm. Może Pani dieta dostarcza zbyt mało energii lub ma Pani duży wysiłek. Często zdarza się, że podwyższony metabolizm jest skutkiem np. przewlekłego stresu, nadczynności tarczycy lub innych stanów chorobowych. Zalecam zdiagnozowanie problemu, wówczas porady związane z żywieniem będą trafniejsze. Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

W celu przytycia powinna Pani jeść co 2 godziny i starać się zwiększać kaloryczność wszystkich posiłków np. kanapki z kilkoma składnikami (np. ser żółty + szynka, łosoś + twarożek). Bardzo kaloryczne są suszone pomidorki w oleju, więc można je dodawać do kanapek. Jeśli wybieramy kanapki, to można je podgrzać w tosterze i potem posmarować masłem, wtedy więcej się wchłonie:) Jako przekąski może Pani wybierać częściej kaloryczne orzechy, owoce suszone, ciastka zbożowe, jogurty dla mężczyzn, owoce z masłem orzechowym. Na podwieczorek można zaserwować budyń z czekoladą lub kaszę mannę z syropem owocowym. Jak się Pani uda, to proszę nawet na godzinę przed snem zjeść mały lekkostrawny posiłek, typu owoc. Warto jeść codziennie 1 jajko. Przyrost masy ciała jest powolnym procesem, ale jeśli będzie Pani konsekwentna, to powinno się udać. Życzę powodzenia.