Jak sprawdzać testy owulacyjne?

Witam, czy testy owulacyjne muszą mieć takie same kreski żeby były pozytywne?a czy jest możliwość że owulacja jest blisko i one mają wtedy coraz ciemniejszą kreskę drugą. zrobiłam już z 5 testów (w dni płodne) ale kreska ta druga zawsze jest albo niewidoczna albo teraz troszkę mocniejsza. zawsze wychodzi mi kreska kontrolna czyli testy są dobre. a może nie mam owulacji? cykle mam 31 dni. dzisiaj mam 22 dzień cyklu a ta druga kreska jest słabiutka- bardzo jasna...

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, testy owulacyjne wykonywane z moczu wykrywają hormon luteinizujący, którego maksymalne stężenie w moczu ok. 24-36h przed owulacją. Badanie najlepiej jest wykonywać wieczorem.
Jeżeli wykluczyła Pani wadliwe opakowanie (testy pochodzą z róznych opakowań, od różnym producentów), to diagnostyką owulacji powinien się zająć lekarz ginekolog. Powinno zostać wykonane oznaczenie poziomu hormonu LH we krwi i wdrożona powinna zostać bardziej specjalistyczna diagnostyka.