Jak sprawdzić czy jestem nosicielką HPV?

Mam zmianę na udzie bardzo niewielka, lekarz po obejrzeniu stwierdził ze to klykcina, ale stwierdził ze niekoniecznie muszę mieć wirusa hpv, pobrał tylko cytologię. Jak sprawdzić czy jestem nosicielka hpv?

Witam serdecznie. Badanie cytologiczne nie jest najdokładniejszą metodą do wykrywania wirusa HPV. Nie wykrywa ono większości infekcji wywołanych przez ten wirus.Badanie genetyczne w kierunku zakażenia wirusem HPV jest obecnie najskuteczniejszym badaniem na rynku.