Jak sprawdzić, czy ma się depresję nie idąc do psychologa?

Jak sprawdzic czy ma się depresje nie idąc do psychologa/psychiatry?

Dzień dobry, niestety nie ma możliwości sprawdzenia sami czy mamy depresje czy nie. Możemy tylko zauważyć symptomy depresji i skonsultować się z lekarzem psychiatrą, który na podstawie badań stawia diagnozę. W sytuacji obniżonego nastroju przez dłuższy czas, warto zarejestrować się do lekarza psychiatry. Nie leczona depresja często pogłębia się.
Pozdrawiam A. Pacia

Jeżeli diagnoza ma być właściwa to lepiej, żeby zdiagnozował specjalista. W samodiagnozowaniu pomogą różne pytania, które można znaleźć w internecie ale wątpię czy to jest najlepsze wyjście.