Jak sprawdzić, czy mój związek jest toksyczny?

Witam Proszę o pomóc mi stwierdzić czy mój związek jest toksyczny. Sama nie wiem jak on wygląda, a zastanawiam się czy w takim nie jestem. Jak go rozpoznać. Postaram się krótko opowiedzieć i prosiłabym o opinie. Podziele to na kilka części, bo w jednej się nie zmieści. Niedawno ( 3 miesiące temu) wyszłam za mąż ale jestem z nim już bardzo długo ale dopiero jak zamieszkaliśmy razem po ślubie to zmienił się całkowicie a nawet stał się dla mnie bardzo niemiły, złośliwy, wręcz chamski.

Dzień dobry. Toksyczność związku to tylko jedna z możliwości nieudanych związków. Z całą pewnością związek jest po to, by dopełniać nasz komfort psychiczny w życiu a nie pogarszać. Jeżeli coś powoduje, że nie jest Pani usatysfakcjonowana z tej relacji, to najwłaściwiej byłoby udać się na terapię małżeńską. Jedną z najczęściej występujących przyczyn kryzysów par jest zaburzona komunikacja. Jest tak daleka od prawidłowej, że małżonkowie podejrzewają partnera o najstraszliwsze intencje i cechy. Przywrócenie jej do właściwego poziomu zwykle daje efekt harmonii. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/

Witam,

relacja, która niszczy człowieka od wewnątrz jest toksyczna, destrukcyjnie wpływa na potomstwo.

Pozdrawiam serdecznie

Witam, proszę skorzystać z rozmowy z psychologiem, terapii indywidualnej, lub par, jeżeli mąż wyrazi chęć skorzystania z takiej formy pomocy. Proszę się zastanowić jak czuje się Pani w tym związku, czy są przesłanki do tego by sądzić że partner będzie się w stosunku do Pani zachowywał inaczej. Może Pani skorzystać z telefonu zaufania i porozmawiać dłużej o całej sytuacji.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl