Jak sprawdzić czy obecna jest neuroborelioza?

Moj 6-letni syn ma wykryta borelioze we krwi jak moge sprawdzic czy ma rowniez neuroborelioze ponieaz boli go czasami glowa i oczy mial zlecony antybiotyk Zinnat prze 20 dni.czy moge wykonac jakie badanie z krwi pod kierunkiem neuroboreliozy wiem ze puncja ledzwiowa wykazuje ta bakterie ale nie chce narazac go na skutki uboczne tego badania dlatego pytam czy jest jakas inna mozlioosc aby sprawdzic czy jest chory na neuroborelioze

Lek. Paweł Szadkowski

Rozpoznanie neuroboreliozy opiera się na obrazie klinicznym popartym również badaniem płynu mózgowo-rdzeniowego. Na pana miejscu zdałbym się na ocenę lekarzy prowadzących i stosował się szczegółowo do zaleceń w leczeniu i dalszej diagnostyce.