Jak sprawdzić czy w zębie rozwija się próchnica?

W jaki sposób można sprawdzić czy w zębie są jakieś zmiany początkowe typu próchnica początkowa, początek zapalenia miazgi w zębie. Na wizycie dentysta powiedział, że ząb jest ładny, na zdjęciu rtg nic nie widać, ale ja boje się, że coś może zaczynać dziać się w zębie powoli, gdyż ząb mnie boli.

Witam,

Lekarz dentysta po badaniu i ocenie zdjęcia rtg potrafi ocenić, czy ząb posiada zmiany próchnicowe. Przyczyna bólu nie musi być próchnicowa, ani też wynikać z zapalenia miazgi. Możliwe też, że boli inny ząb, a ból promieniuje. Proszę dokładnie opisać lekarzowi co się dzieje, na pewno postara się pomóc. Pozdrawiam, lek. dent. Tomasz Herczakowski