Jak sprawdzić, czy złamana kość się zrosła?

Witam, mam pytanie dotyczące złamanej kości strzałkowej przy kostce. Do urazu doszło 11 maja, gdy wracałem do domu, najprawdopodobniej źle stanąłem, dobrze nie pamiętam, ponieważ byłem po dużym spożyciu alkoholu. Gdy się obudziłem 12 maja kostka była już bardzo opuchnięta i nie mogłem stanąć na stopę. Udałem się od razu do szpitala. Zrobiono zdjęcie RTG i noga w szynę gipsową na 7 dni. Po tych 7 dniach zmiana gipsu na cały, tzn. taki do kolana i zaczęły się schodki, noga bardzo puchła, gdy tylko spuszczałem ją. Po jakiś mniej więcej 5 dniach od założenia gipsu odczuwałem mrowienie w palcach, noga stała się sina.

Oczywiście udałem się od razu do szpitala, bo wiedziałem, że krew źle dopływa do palców i grozi to nawet martwicą. Rozcięto mi cały gips i został on owinięty bandażem elastycznym. Dostałem również zastrzyki o nazwie Fragmin przeciwzakrzepowe i taka sytuacja pozostała przez kolejne 2 tygodnie. Wczoraj byłem na kontroli, zdjęto mi gips, dostałem zalecenie kupienia stabilizatora na kostkę i wstawieniu się ponownie za tydzień na zdjęcie RTG. Moje pytanie brzmi, czy mogę jakoś sprawdzić, czy ta kość w ogóle się coś zrosła, nie wiem, np. przez dotykania miejsca złamania, są jakieś sposoby?

Drugie pytanie brzmi, czy wykonywać jakieś ćwiczenia, żeby ją trochę rozruszać. Dodam jeszcze, że noga jest nadal opuchnięta, na odcinku stopa-kolano jest w niektórych miejscach żółtawa. Proszę o podpowiedź, co mam dalej robić?

Poprzez samo badanie fizykalnie, czyli dotykanie okolicy złamania nie oceni Pan w żaden sposób jak zaawansowany jest proces gojenia się, zrastania złamania. Dopiero konkretne informacje na ten temat uzyska Pan dzięki zdjęciu/om rentgenowskim. Po wyniku badania RTG będzie można zadecydować o dalszym sposobie postępowania także rehabilitacji (w chwili obecnej nie oceni się stanu miejscowego złamania co ma zasadnicze znaczenie w rehabilitacji). Najważniejsza przy złamaniach jest dieta. Dieta powinna być bogata w białka, minerały (zwłaszcza wapń i magnez) oraz witaminy (głównie D). O dalszym sposobie postępowania musi zadecydować ortopeda po RTG i badaniu bezpośrednim.