Jak sprawdzić indeks glikemiczny danego produktu?

witam , jak sprawdzic indeks glikemiczny danego produktu ? czy ig podawane jest na 100 gram produktu? czy istnieje jakas tabela ? gdzie znalesc informacje o ig np sera bialego?

Dzień dobry,
w internecie można znaleźć tabele indeksów glikemicznych (IG). IG wynoszący 70 oznacza, że po spożyciu 50 gram danego produktu, poziom glukozy wzrośnie o 70 procent, tak jak po spożyciu 50 gram czystej glukozy.
Pozdrawiam