jak sprawić, aby chłopak przestał by zazdrosny?

Witam, jestem z chlopakiem od 1,5 roku i od pewnego czasu mi nie ufa i w nic nie wierzy. Jest bardzo zazdrosny i nie da sobie nic wytłumaczyc, oskarza mnie o to, ze sie patrze na jakiegos chlopaka, choc wcale tak nie jest, albo jak jestem mila dla jego kolgow to oskarza, ze ich podrywam. Oczekuje, ze sie przyznam do czegos czego nie zrobilam, awanturuje sie, a na koniec obraza. Bardzo Go kocham i chciałabym zeby w koncu zauwazyl, ze oskarza mnie bez podstaw. Dodam, ze robi tak tylko po alkoholu

Witam, Pani partner po alkoholu okazuje Pani swoją zazdrość. Proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem, terapii dla par, jeżeli partner zgodzi się na taką formę pomocy, aby zastanowić się nad źródłem zazdrości. Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry.

Pyta Pani, jak sprawić, aby chłopak przestał być zazdrosny. To pytanie sugeruje, że Pani powinna coś zmienić. Czytając Pani wpis, zastanawiam się, czy to nie chłopak powinien coś zmienić i że ma Pani prawo tego od niego oczekiwać.

Czy rozmawiała Pani o tych powtarzających się sytuacjach z chłopakiem (oczywiście, kiedy jest trzeźwy)? Jeśli Pani chłopak nie potrafi zapanować nad swoimi zachowaniami sam, powinien skorzystać z pomocy psychologa lub psychoterapeuty. Skoro tego rodzaju zachowania występują o niego pod wpływem alkoholu, być konieczne będzie całkowite odstawienie alkoholu.

Ignorowanie tego rodzaju sytuacji może prowadzić do tego, że będą się one rozwijać. Dobrze, że zdecydowała się Pani o tym napisać. Gdyby się okazało, że Pani chłopak nie podejmie działań, które pomogą mu zapanować nad swoimi atakami zazdrości, a Pani będzie potrzebowała wsparcia, może się Pani zgłosić na konsultację do psychologa lub psychoterapeuty.

Pozdrawiam,

Daniel Lipka
psycholog, psychoterapeuta
https://www.psychoterapiakompas.pl
https://www.psychoterapiakompas.pl/blog