Jak sprawić, aby chłopak wrócił do mnie?

Przez przeszło pół roku byłam w związku z chłopakiem. Chciałabym do niego wrócić. Zerwał ze mną, ponieważ czuł, że to nie to. Że nie jest tak dobrze jak na początku. Zaproponował mi przyjaźń. Przyjęłam ją i staram się być dobrą przyjaciółką, ale zależy mi na jego miłości, ponieważ wiem, że to mężczyzna mojego życia i to z nim chcę spędzić resztę mojego życia. Co powinnam zrobić?
KOBIETA ponad rok temu

Jest takie powiedzenie, ze cały ambaras aby dwoje chciało naraz. Może mało profesjonalnie piszę, ale przez to powiedzenie chcę powiedzieć że trudno tworzyć zwiazek oparty na miłosci kiedy druga strona tego nie okazuje. Skoro robi Pani dużo a to i tak nie jest pomocne i nie przynosi zmiany w stronę bycia razem to może warto stanąć czoło w czoło z tym, że szkoda Pani energii na tego właśnie mężczyznę. Może lepiej rzeczywiscie uszanować tą relację na zasadach przyjacieskich a otworzyć się na innych mężczyzn dookoła.
Magdalena Brabec

Mgr Magdalena Brabec

Trudna sytuacja, tym bardziej, że nie ma sposobu, aby zmusić drugą osobę do miłości. Musi Pani sama sobie odpowiedzieć na pytanie, czy jest pani gotowa poczekać, aż przyjaciel być może zmieni zdanie. Jeśli nie, z pewnością warto szczerze porozmawiać na ten temat, opowiedzieć o swoich uczuciach. Niestety i wtedy nie ma gwarancji, że druga osoba zmieni zdanie.

witaj,
rozumiem, że jest Ci ciężko. Pół roku to długi czas by poczuć się z kimś dobrze, by poznać i zacząć snuć pewne plany. Jeśli jednak On uważa, że ten związek nie jest dobry, że nie potrafi lub nie chce się dalej angażować to nie wiele możesz zrobić. Niestety nie da się "nakłonić" kogoś do miłości. Nie da się też kochać za dwoje. Jedyne co możesz zrobić to uszanować Jego decyzję.
powodzenia
pozdrawiam

Dzień dobry.
Najprościej byłoby po prostu szczerze porozmawiać i opowiedzieć o swoich uczuciach, co oczywiście nie gwarantuje odzyskania chłopaka. Uczciwa i szczera rozmowa pozwoli Ci jednak na zrozumienie powodów jego odejścia, jak również na ewentualne pogodzenie się z tym, że może on nie być zainteresowany powrotem.
Pozdrawiam i powodzenia.