Jak sprawić, by seks był krótszy?

Jestem kobietą, mam 30 lat. Od pół roku spotykam się z nowym partnerem. Mam problem z naszym współżyciem - chodzi o to, że mój chłopak nie może skończyć, dojść do orgazmu. Kochamy się bardzo długo, aż oboje opadamy z sił, po jakimś czasie opada mi już ochota, ale kontynuuję ze względu na niego. Kiedy już ja albo on nie mamy sił - on wychodzi i ja pomagam mu skończyć stymulując go ręką bądź ustami i wtedy, po jakimś czasie, on wreszcie kończy. Podczas całego stosunku on ma pełen wzwód. Tak jest za każdym razem - podczas pół roku, kiedy jesteśmy razem, udało mu się osiągnąć orgazm podczas seksu pochwowego tylko dwa razy. Sytuacja bardzo mnie męczy, każde nasze współżycie wygląda tak samo. Bardzo chciałabym wiedzieć, czy to taka jego "uroda", indywidualny sposób uprawiania seksu, czy też jest to problem, z którym trzeba się gdzieś zwrócić. Ja zawsze preferowalam krótki seks. Chciałabym też dodać, że mój partner miał niedawno operację kręgosłupa, ale wygląda, że wraca już całkiem do normy. Próbowałam go pytać, czy z innymi kobietami też seks trwał tak długo, ale on unika tych rozmów i opowiada, że mam się tym nie martwić. Nie wiem jak z nim o tym rozmawiać i nie wiem czy jest sens, skoro on nie może tego zmienic, bardzo nie chcę go urazić. Sytuacja wygląda tak, że ja mam coraz mniejszą ochotę na te seksualne maratony i zaczynam unikać seksu, ale on bardzo na seks napiera i chciałby uprawiać go cały czas. Zależy mi na nim, ale przeraża mnie jednocześnie, że już tak teraz ma wyglądać moje życie seksualne. Bardzo proszę o pomoc i dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani.

Bardzo trudno jest o dobrą radę dla Pani. Rozumiem, że miała Pani dotychczas inne przyzwyczajenia dotyczące seksu. Jednak być może możliwy będzie jakiś kompromis. Może dłuższa gra wstępna sprawi, że Pani partner szybciej dozna zaspokojenia. Można tez spróbować większych przerw pomiędzy zbliżeniami.

Jeśli to nie pomoże, być może warto zwrócić się o pomoc do seksuologa. Może jednak warto naciskać na partnera, aby powiedział, czy taka "przypadłość" zdarzała się już wcześniej. Jeśli tak - możliwe, że to jakiegoś typu zaburzenie neurologiczne...