Jak sprawić, żeby wróciło mi dawne libido?

Chodzi o libido. Kiedyś miałem bardzo wysokie libido, często bawiliśmy się z dziewczyną w łóżku, sprawiało mi to dużą przyjemność. Jak byliśmy daleko od siebie to pisaliśmy sobie sprośne wiadomości, prosiłem ją o niegrzeczne zdjęcia. To co jest teraz to jest masakra. Zawsze wolę iść na dwór niż siedzieć w domu. Mam nadzieję, że nie dojdzie do zbliżenia, nie mam na to ochoty. Dziewczyna próbuje nawiązać jakiś sprośny temat, a ja pragnę jak najszybciej go zmienić. Nie będę już mówił o mojej inicjatywie. Czym to może być spowodowane? Jak sprawić, żeby wróciło mi dawne libido? Dodam jeszcze, że jestem młody (ok. 20 lat), nie piję, nie palę, nie oglądam pornografii, jeśli to może być jakaś wskazówka. Dziękuję i pozdrawiam.

Witam, brak pożądania seksualnego przejawia się zmniejszeniem zainteresowania tematami seksualnymi, myśleniem o sprawach seksualnych z uczuciem pragnienia, zmniejszeniem wyobrażeń seksualnych oraz brakiem inicjowania aktywności seksualnej zarówno masturbacji jak i z Partnerką. Pisze Pan, że kiedyś zbliżenia seksualne były bardzo udane oraz libido było dosyć wysokie, teraz jest zupełnie inaczej. Zastanawiam się od jak dawna taka sytuacja występuje oraz czy poprzedziło je jakieś wydarzenie. Generalnie można wyróżnić 3 podłoża obniżonego popedu seksualnego- biologiczne: zaburzenia hormonalne (np. hiperprolaktynemia, niedoczynność bądź nadczynność tarczycy), choroby (cukrzyca, choroby serca, nerek); podłoże psychiczne: stany depresyjne, nerwicowe, lęk przed uratą przyjemności, kontroli, zakochaniem się oraz można wyróżnić także podłoże partnerskie. Czy w ostatnim czasie zmieniło się coś w Państwa relacji? Dochodziło do konfliktów bądź zaburzenia komunikacji? Na chwilę obecną ciężko jest mi stwierdzić co może być powodem niskiego libido u Pana, ale sugerowałbym wizytę u lekarza w celu wykonanaia podstawowych badań. Jesli wyniki wyjdą poprawne, radziłabym wizytę u seksuologa. Odpowiednie leczenie powinno sprawić, że dawna ochota oraz przyjemność ze zbliżeń seksualnych powrócą. Pozdrawiam serdecznie.