Jak standardowo przebiega leczenie zęba po wypadnięciu plomby?

Witam czy jak wypadła plomba z zęba czy dentysta będzie wiercił w zębie czy daje tylko plombe ?

Witam. Stopień przygotowania zęba do wypełnienia, czyli także to, czy i ile będzie on opracowywany (czyli wiercony), zalezy od tego jak wygląda ząb. Jesli to starsze wypełnienie, to raczej na pewno bedzie konieczność opracowania zęba, usunięcia tkanki próchniczej. W przypadku, gdy wypada świeże wypełnienie może być konieczność zmiany kształtu wypełnienia na taki, który zapewni poprawę jego utrzymania .