Jak stracić 4-5 kg w niecałe 2 miesiące?

Witam;) Mam 13 lat. Mój wzrost to 164 cm. Ważę 62 kg i bardzo chciałabym schudnąć, ponieważ w lipcu jadę na kolonię. Nie stosuję żadnej diety. Zawsze ćwiczę na WF-ie i często staram się chodzić na siatkę. Nie chcę aż tak strasznie dużo schudnąć, ponieważ wiem, że w moim wieku jest to niewskazane, ale bardzo mi zależy na tym, żeby stracić chociaż te parę kilo. Pozdrawiam.

13 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała nie wskazuje na nadwagę, ale warto już teraz zainteresować się prawidłowym odżywianiem. Bardzo dobrze, że nie chcesz stosować restrykcyjnych diet odchudzających, które mogą negatywnie wpłynąć na Twój rozwój.

Zapoznaj się z zasadami zdrowego odżywiania, opisanymi w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia. Dzięki nim będziesz wiedziała, jakie błędy popełniasz i jak im zapobiec.

Pamiętaj też o codziennej aktywności fizycznej. Codziennie powinniśmy ćwiczyć około 30-40 minut. Może to być zwykły spacer na początek lub jazda na rowerze, rolkach, jogging i inne. Na tej stronie znajdziesz przykładowe ćwiczenia do wykonywania w domu.

Pozdrawiam.