Jak stłumić lęk i blokować niechciane myśli?

jak stłumić lęk i blokować niechciane myśli? jak czuć się dobrze przy objawach derealizacji i depersonalizacji? mam nerwice lękową i dlaczego czuje sie gorzej po graniu na komputerze?

Radzenia sobie z niechcianymi myślami możemy nauczyć się podczas psychoterapii. "Blokowanie" ich przynosi zwykle odwrotne skutki. Jeśli chodzi o gry komputerowe zastanowić by się trzeba co takiego wyzwala lęk podczas grania? Pozdrawiam!

Dzień dobry!

Leczenie zaburzeń nerwicowych, stanów lękowych jest złożone i przekracza możliwości porady internetowej. Proszę skontaktować się z psychologiem i podjąć psychoterapię, np. w Poradni Zdrowia Psychicznego. Równoległym (równie ważnym) torem jest także opieka lekarza psychiatry i farmakoterapia.

Pozdrawiam!