Jak stosować Asertin?

Od ponad 6 lat biorę Asertin 50 jeden raz dziennie. Jestem po leczeniu z powodu nowotworu piersi i właśnie od czasu zakończenia leczenia dostałam ten lek od psychiatry. Nie wiem czy on mi pomaga czy wogle jest sens brania to tyle czasu ale boję się efektu odstawienia. Jeszcze myślę że bardzo przytyłam po tym leku. Proszę o radę bo moja Pani psychiatra mówi że mam brać i najchętniej dołożyła by mi większą dawkę a nie stać mnie iść prywatnie do innego lekarza a w poradni jest tylko jedna

Witam,

Niestety to, czy powinna brać nadal ten lek, może ocenić tylko psychiatra po Pani badaniu. Rzeczywiście, jest dość długi okres przyjmowania leku. Ponadto może mieć wpływ na zwiększenie masy ciała. Może jednak warto skonsultować się z innym lekarzem, także w ramach NFZ, np. w innej miejscowości? Poradnie Zdrowia Psychicznego nie mają rejonizacji.
Pozdrawiam.