Jak stosować bezpiecznie Tegretol?

Witam, lekarz na podstawie badań krwi stwierdził , że mam Zespół Gilberta , wszystkie wyniki w normie poza bilirubina podwyższona okło 4x ponad norme, poprosiłem go o coś na zbijanie tego wskażnika i zapisał mi Tegretol 200 CR , moje obawy dotyczą tylko skutków ubocznych tego leku ponieważ z informacji w internecie jest bardzo toksyczny , chociaż przy Zespole Gilberta daje bardzo dobre efekty kosmetyczne. Jestem Mężczyzną 26 lat , nigdy nie miałem kłopotów ze zdrowiem poza ZG który przez wyrzuty bilirubiny działa żle na wygląd i nie moge sie z tym pogodzić przez co chyba wpadłem w depresje. I czy są jakieś określone dawki , które można stosować bezpiecznie ? czy mimo wszystko ten lek bedzie mi sie dawał we znaki z biegiem czasu ? Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza hepatologa i kierować się jego zaleceniami