Jak stosować dalej antykoncepcję hormonalną?

Witam, stosuję antykoncepcję hormonalną od ponad 4 lat. Pierwszy raz zdążyło mi się zapomnieć o wzięciu 2 tabletek pod rząd, które byly jednymi z ostatnich z opakowania (do końca opakowania zostały wtedy 4 tabletki).Miesiączka zaczęła mi się z tego powodu wczesniej. Musiałam zrobic 7 dniową przerwę wcześniej niż była planowana, natomiast pomyliłam dni przyjecia pierwszej tabletki z nastepnego opakowania. Od 4 lat zaczynalam i konczylam opakowanie w określonym dniu, a tym razem musiałam wziąć w innym dniu i zorientowałam się, że pierwszą tabletkę wzięłam po 8 dniu przerwy, a nie po 7. Dodam jeszcze, że w tym okresie nie doszło do stosunku, ale co z dalsza ochroną? Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W czasie tych pomyłek ochrona mogła nie być zachowana. Natomiast jeżeli teraz stosuje Pani tabletki antykoncepcyjne codziennie, o wyznaczonej porze to ochrona powinna zostać zachowana w sposób prawidłowy.