Jak stosować i kiedy zażywać tabletki antykoncepcyjne?

Witam.Byłam u ginekologa z mamą,po tabletki antykoncepyjne.W ogole jest przeciw wszystkiemu.Ja kompletnie nic nie wiem jak stosować,kiedy ? To moje pierwsze tabletki proszę o dokładny opis jak to powinno przebiegac i jak mam zażywać .

Informacji na temat stosowania tabletek antykoncepcyjnych powinien udzielić Pani lekarz wystawiający receptę. Ogólnie- pierwsza tabletkę należy przyjąć w pierwszym dniu miesiączki, stosować tabletki regularnie o stałej porze. Między kolejnymi opakowaniami należy zrobić 7- dniową przerwę.

1 tabletkę należy przyjąć 1 dnia krwawienie miesiączkowego, następne codziennie o tej samej porze przez ( w zależności od typu leku 21 lub 28 dni) w przypadku leków 21+7 po 21 dniach przyjmowania leku należy zrobić 7 dniową przerwę kolejne opakowanie należy rozpocząc po 7 dniowej przerwie wa więc 8 dnia. W przypadku leków 24+4, 26+2 leki przyjmujemy bez przerw non-stop.