Jak stosować lek Pradaxa?

Prosze o informacje o leku Pradaxa, moja babcia po udarze dostala ten lek w szpitalu poniewaz nie jest w stanie wyjsc z domu aby monitorowac krzepliwosc krwi powiedziano jej, ze biorac ten leki nie bedzie musiala sie Tym martwic. Czesto ma siniaki podskorne wygladajace jak male krwotoki, prZeczytalam informacje o Tym leku I pisze ze to bardzo niebezpieczny lek powodujacy duzo zgonow i krwotoki. Prosze o info czy jest inny bezpieczny lek I czy mozna przerwac pradaxe z dnia na dzien? Dziekuje

Działania Pradaxy nie ma potrzeby, i nie monitoruje się jej dawkowania badaniami laboratoryjnymi (jak to ma miejsce przy starych doustnych antykoagulantach typu Warfin, Acenokumarol).

Leki z tej grupy są skuteczniejsze i co najmniej tak samo bezpieczne jak w/w starsze leki.

Zamiast Pradaxy można oczywiście zastosować inny lek.
Nie wolno jednak samemu jej odstawiać, zmieniać dawkowania, ani preparatu.

Musi się to odbyć po konsultacji z lekarzem, który zna przyczyny takiego leczenia, ryzyko kolejnego udaru oraz powikłań krwotocznych.