LibraMed a skutki uboczne

Witam, od 4 dni biorę wyrób medyczny na odchudzanie LibraMed. Niestety wywołał skutki uboczne, bo najprawdopodobniej przez to mam biegunki. Nie wiem, czy to z czasem samo minie, czy powinnam odstawić preparat LibraMed. Może to normalna reakcja na nagły wzrost ilości błonnika w organizmie, bo LibraMed jest własnie kombinacją błonnika. Bardzo proszę o podpowiedź, co powinnam zrobić. Może LibraMed ma jakiś zamiennik, który nie będzie powodował u mnie takich skutków ubocznych? Zastanawiałam się też nad zmniejszeniem dawki preparatu i zaobserwowaniem reakcji organizmu na mniejszą ilość błonnika. Nie wiem tylko, czy będzie to dobry pomysł i czy LibraMed w mniejszej dawce będzie równie skuteczny. Czytałam różne opinie na forum, jednak wolałabym uzyskać radę od specjalisty, dlatego proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedzi.

W Pani sytuacji należy zacząć od mniejszej dawki niż zalecana. Najpierw od jednej tabletki 2 razy dziennie przed dwoma głównymi posiłkami, a po jakimś czasie zwiększyć do 2 tabl. i następnie do 3 tabl. 2 razy dziennie (dawka zalecana). Organizm należy przyzwyczaić do rosnącej dawki błonnika. Pozdrawiam i życzę powodzenia w odchudzaniu.