Jak stosować maści na trądzik?

Witam, dostałem maść epiduo na trądzik którą mam stosować raz dziennie na noc. Czy rano mogę myć twarz żelem alaclarin acne rosacea?? Do tej pory stosowałem ten żel do mycia twarzy cały czas. Czy lepiej bedzie myc twarz samą wodą, a potem nakladac krem nawilżający Effaclar H ?? A przy wyjściu na słońce używać filtru anthelios xl spf 50 ?? Czy przed zastosowaniem na noc epiduo również moge myc twarz alaclarinem acne rosacea czy lepiej sama woda ? Jesli jest jakis lepszy żel prosze o wskazowki

Witam tak prosze cienka warstwą stosować maść, jak najbardziej twarz nalezy myć żelem lub płynem micelarnym. Przed zastosowaniem maści można i nalezy umyć twarz żelem, ważne aby nie zawierał on drobinek złuszczających.