Jak stosować miód w diecie?

Czy łyżeczka miodu dziennie w owsiance źle wpłynie lub spowolni odchudzanie? Mam 19 lat 162 cm wzrostu i ważę 52 kg. W tamtym roku ważyłam 47 przy takim samym wzroście i chciałabym wrócić do tej wagi zanim będzie za późno. Postanowiłam więc przejść no dietę redukcyjną, ale strasznie mozolnie mi idzie (w ciągu miesiąca schudłam tylko 1.5 kg). Prawie codziennie na śniadanie jem owsiankę z dwoma łyżeczkami miodu i zastanawiam się czy to nie przez miód. Jeżeli chodzi o moje odchudzanie to wygląda to tak: - wstaje rano i po wypiciu szklanki wody z cytryną idę na trening (trenuję takimi seriami 3 dni ćwiczeń, jeden przerwy i od nowa), trening trwa około 80 min i są to rolki ( jeżdżę na łyżwach to pomyślałam, że rolki będą najlepsze) - jem śniadanie około 7:30 i jest to właśnie owsianka ( 5 łyżek płatków, woda, 50 ml mleka i miód), lub czasami jajko z czymś, np z łososiem albo warzywami - o 11:00 jem drugie śniadanie (owoce lub warzywa, np sałatki, albo gotowane jabłko) - o 14:30 jem obiad i też jest raczej dietetyczny (np: łosoś na parze z ryżem i warzywami) - o 18:00 jem kolacje (liczę sobie do 300 kcal) - chodzę spać o 21:30, aby spać te 8 h - przez cały dzień pije dużo wody (około 2-2,5 l) - piję też herbatę zieloną z imbirem dwa razy dziennie - nie podjadam, unikam rzeczy przetworzonych, słodyczy i nadmiaru soli oraz ograniczam chleb i produkty pszenne i teraz gdzie popełniam błąd?

Witam serdecznie,
zaczynając od Pani pierwszego pytania dotyczącego miodu to z pewnością łyżeczka miodu dziennie nie zwolni procesu odchudzania.
Czytając Pani wpis już widać błędy żywieniowe. Nie szłabym na trening bez śniadania. Proszę zjeść choć coś małego. Na drugie śniadanie nie powinna Pani jeść jedynie owoców lub warzyw - to zbyt mało. Ponadto nie zalecam jedzenie samych owoców a łączenie ich z "dobrymi" tłuszczami. W ten sposób zniwelujemy nagłe skoki cukru w organizmie. Mam nadzieję, że ryż który Pani zjada jest ciemny, brązowy lub jaśminowy czy basmati.
Ogólnie wydaje mi się że kaloryczność diety jest zbyt mała a mniej nie zawsze znaczy lepiej.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk