Kobieta , 24 lata Witam.Mam pytanie odnośnie zażycia leku Nitroxolin Forte 250mg.Dostałam go od lekarza na problemy z pęcherzem. Mecze sie od 4 Msc. jednakże w skutkach ubocznych na ulotce wyczytałam,że moze nastąpić zatrzymanie akcji serca i oddechu. Chciałabym sie dowiedzieć na jakiej podstawie moze to wystąpić?Ja rozumiem-nudności, bole głowy itp w skutkach ubocznych,ale ten wspomniany wyżej?Z leków obecnie biore betaloc zoc 50,peritol i dusptalin.Pierwszy raz taki skutek uboczny widze,jest sie czego obawiać?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Działanie niepożądane leku: Często: nudności, wymioty, biegunka. Niezbyt często: zaczerwienienie skóry, świąd. Rzadko: reakcje nadwrażliwości, małopłytkowość. Bardzo rzadko: znużenie, bóle i zawroty głowy, niepewny chód. Może wystąpić zażółcenie skóry, włosów, paznokci i twardówki wynikające z intensywnie żółtej barwy substancji czynnej; działanie to jest nieszkodliwe i ma charakter przemijający. Po przedawkowaniu (przyjęcie dawki 5000 mg) występowało zmęczenie, bez utraty przytomności i zaburzeń orientacji; nie stwierdzano żadnych dalszych objawów zatrucia; powrót do stanu sprzed przedawkowania nastąpił samoistnie. Lek stosuje się 3 x dziennie 250 mg. Czasem producent leku umieszcza takie działania niepożądane, które zdarzają się niezmiernie rzadko i wynika to z uwarunkowań prawnych, a nie medycznych.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ból głowy – Nie można określić jednej przyczyny, która byłaby odpowiedzialna za ból głowy. Ból głowy określany wtórnym może być spowodowany zaburzeniami neurologicznymi, urazami, chorobami twarzy, oczu, nadciśnieniem tętniczym, truciznami, spalinami samochodowymi, zmianą pogody lub temperatury, Nudności – Nudności i wymioty to nieprzyjemne dolegliwości znane każdemu. Nudności to nieprzyjemne, bolesne uczucie potrzeby zwymiotowania. Te objawy mogą towarzyszyć różnym chorobom. U dzieci są to infekcje i zatrucia, natomiast u dorosłych szeroko rozumiane zatrucie pokarmowe.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: