Luivac i Panazol a czas stosowania

Witam, byłam dzisiaj u lekarza laryngologa który przepisał mi Luivac, ale aktualnie zażywam również Panzol i wydaje mi się, że lekarz kazał mi Luivac przyjmowac po obiedzie a Panzol przed śniadaniem. Na ulotce Luivacu jest napisane ze należy przyjmować go na czczo. I chciałabym się dowiedzieć czy zażywanie tego leku nie na czczo zmniejszy jego skuteczność? czy może źle zrozumiałam który lek brać w jakim czasie? Trochę się już z tym pogubiłam, chciałabym żeby działanie Luivacu i Panzolu nie wykluczyło się wzajemnie i żeby nie wyszło mi to na gorsze niż jest. Dodatkowo chciałabym zapytać jak wygląda kwestia Luivacu a picia alkoholu? Ulotka Luivacu nie zawiera żadnych informacji w tej kwestii, albo przynajmniej ja nie potrafiłam się tam niczego takiego doczytać. Szukałam również opinii o łączeniu Panzolu i Luivacu na forum, ale też brauje informacji. Proszę o odpowiedź.

Luivac to szczepionka bakteryjna, którą przepisuje się w celu uodpornienia organizmu przed określonymi bakteriami po wcześniejszym ich identyfikacji posiewem wymazu z dróg oddechowych. Jeżeli nie było wymazu,posiewu i antybiogramu to Luivac oddaj lekarzowi.