Jak stosować plastry Evra podczas przerwy?

Witam, mam pytanie. Stosuję plastry Evra, właśnie jestem w trzecim tygodniu cyklu. Mój "dzień zmiany plastra" wypada w czwartek. Zmieniłam plaster, jednakże w niedzielę przykleił on mi się do spodni i od tego czasu ciągle przykleja mi się do ubrań. W połowie jest on ubrudzony od spodni, a druga połowa się trzyma. Obawiam się, że nie działa prawidłowo. Stąd moje pytanie, czy mogę normalnie w "dzień zmiany plastra" w czwartym tygodniu go odkleić, nie przyklejać żadnego i normalnie zastosować w następnym cyklu? Czy muszę zastosować plaster tak, jakbym zaczynała je stosować, czyli w pierwszy dzień miesiączki? Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Opis wskazuje na obniżenie skuteczności antykoncepcji , konieczna wizyta u lekarza ginekologa