Femoston a stosowanie

Dzień dobry. Ostatnio dostałam Femoston 2/10 jako hormonalną terapię zastępczą. Niestety zgubiłam kartkę od lekarza, na której było rozpisane jak przyjmować lek. Chciałabym się dowiedzieć, czy przyjmując Femoston powinnam zrobić przerwę pomiędzy kolejnymi opakowaniami, czy raczej brać jedno opakowanie i później od razu drugie. Nie miesiączkuję od pół roku. Zależy mi też na informacji, czy przy Femostonie występuje krwawienie? W ulotce nie znalazłam żadnych konkretnych informacji, dlatego chciałabym zapytać specjalisty. Czy biorąc Femoston powinnam co opakowanie robić przerwę, a jeśli tak, to jak długa powinna być? Kolejną wizytę u lekarza mam dopiero za kilka tygodni i nie wiem co mam zrobić w tej sytuacji. Bardzo proszę o pomoc i poradę, jak wygląda stosowanie leku Femoston. Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

Piotr Pilarski

Hormonalną terapię zastępczą stosuje się u kobiet po menopauzie. Leki bierze się bez przerwy lub z przerwami aby wywołać krwawienie przypominające krwawienie miesiączkowe. Sugeruję udać się do ginekologa gdyż nie jestem w stanie przewidzieć jak zaplanował terapię.

Pozdrawiam.