Jak stosować tabletki antykoncepcyjne, aby mieć pewność, że działają?

Witam,od 3 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne,właśnie skonczyła mi się ostatnia tabletka trzeciego opakowania,w tym miesiącu byłam trochę roztrzepana i w 2 tyg zapomniałam łyknąć dwóch tabletek z nd i pon, poniedziałkową nadrobiłam kolejnego dnia łykając dwie tabletki, a tą z nd nadrobiłam kiedyś przypadkowo łykając dwie tabletki bo mi się pomyliło,wystąpił u mnie okres 1października i już się skończył, nie wiem, czy mam robić teraz tygodniową przerwę skoro okres już miałam, prosze o odp

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proponuję nie wykonywać przerwy.