Jak stosować tabletki antykoncepcyjne Micorygon?

Wiatm. Jak mam stosowac Microgynon 21 (tabletki antykoncepcyjne). Mam zaczac jak dostane miesiaczke i tak przez 21 dni pozniej 7 dni przerwy gdzie lub po ktorej wystapi krwawiwnie. I od poczatku to samo.?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli wcześniej nie były stosowane żadne tabletki antykoncepcyjne należy 1 tabletkę przyjąć 1 dnia cyklu, następnie tak łącznie 21 dni, potem 7 dni przerwy, około 2-3 dnia przerwy wystąpi krwawienie. Następne opakowanie należy rozpocząć 8 dnia od zaprzestania tych 21 tabletek.