Jak stosować Warfin przed wyrwaniem zęba?

Mam 63 lata i biorę warfinMuszę wyrwać zęby.Pulmonolog nie chciał mnie przestawić na kleksan-Prosze się udać do internisty.Nikt mi nic nie powiedział,przerwałem warfin i biore zastrzyki w brzuch 7 dni przed rwaniem,ale co po,kiedy wznowic warfin,czy wybrac do końca zastrzyki jest ich 10,zostają 3 po rwaniu,taka jest informacja i opieka,prosze o pełną odpowiedz,a nie -jeszcze raz udac sie do specjalisty. Bardzo prosze o szybką odpowiedz.Dziekuje.

Zatem w Pana przypadku przerwanie terapii lekiem Warfin wymaga ponownego nasycenia organizmu lekiem, do tego czasu musi Pan stosować dodatkowo zastrzyki w brzuch. W praktyce wygląda to następująco: Po ekstrakcji zęba należy zacząć przyjmować lek Warfin w dawce, jak dotychczas był stosowany, można również pierwszego dnia zastosować dawkę podwójną w celu uzyskania szybszego działania. Po trzech dniach jednoczesnego stosowania leków Warfin + heparyn drobnocząsteczkowych (zastrzyki) należy oznaczyć INR u lekarza rodzinnego, dopiero po potwierdzeniu uzyskania wartości terapeutycznej tego parametru (2,0 - 3,0) może Pan bezpiecznie zakończyć terapię heparyną drobnocząsteczkową (zastrzykami)